omega 3 biowen mądra babcia poleca
omega 3 biowen stylizowane
biowen właściwości omega 3
Biowen Omega 3 Forte
biowen mądra babcia poleca

Omega 3 Forte 1000 mg EPA, 500 mg DHA Biowen – 90 kapsułek

69.99

Omega-3 Forte:

  • wygodne kapsułki do stosowania,
  • porcja zawiera 1000 mg EPA i 500 mg DHA,
  • suplementacja na 45 dni,
  • wspiera układ sercowo-naczyniowy,
  • masa netto: 90 g.

Opakowanie zawiera 90 kapsułek

Availability: 204 w magazynie Kategorie: , , ...

Opis

Kwasy Omega 3 – suplement diety od Biowen

Z kapsułkami Omega 3 Forte hasło “zdrów jak ryba” nabiera nowego znaczenia! W końcu jesteśmy tym, co jemy. A nienasycone kwasy omega-3 Biowen powstają z oleju rybiego z sardeli peruwiańskiej, która jest nasycona tymi zdrowymi tłuszczami! Sardela peruwiańska żyje w czystych wodach oceanicznych i żywi się planktonem bogatym w kwasy omega-3. Dzięki temu sama zawiera całe mnóstwo tego cennego dla zdrowia człowieka składnika. Z kapsułkami Omega 3 Forte będziesz zdrów jak ryba! 

Nasze kwasy Omega-3 są umieszczone w wygodnej kapsułce. Nie musisz obawiać się o nieprzyjemny smak oleju rybiego. Wystarczy, że dziennie, wraz z posiłkiem, spożyjesz dwie kapsułki. Tak, tylko tyle! W każdej kapsułce znajdziesz cenne kwasy DHA i EPA, które są jednymi z najważniejszych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powinniśmy dostarczać organizmowi z zewnątrz. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, jego układów i dla naszego dobrego samopoczucia. 

EPA, czyli kwas eikozapentaenowy oraz DHA, czyli kwas dokozaheksaenowy, pełnią istotną rolę w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Są bardzo ważnym elementem w zachowaniu jego zdrowia oraz profilaktyce chorób tego układu. W produkcie znajdziesz też naturalny antyoksydant – witaminę E w formie D-alfa tokoferolu.  

Kwasy omega-3 jakie wybrać?

Każdy z nas do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje dostarczać z dietą kwasy omega-3. Jednak jak w każdym innym wypadku, znaczenie ma to, jakie kwasy omega-3 wybierasz. Najlepsze kwasy omega 3 to te, które mają dobrą biodostępność, czyli wchłanianie i nie zawierają zbędnych, a nawet szkodliwych dodatków! Takim produktem jest właśnie Omega 3 Forte Biowen! Co wyróżnia nasze kwasy omega-3? Jakie wybrać, by kupić produkt jak najkorzystniejszy dla naszego zdrowia? 

Nasze Omega 3 Forte pozyskujemy z sardeli peruwiańskiej, która bytuje w Oceanie Spokojnym. Sardela peruwiańska żyje w czystych wodach oceanu i żywi się tamtejszym planktonem. Ryba oceaniczna jest zdecydowanie lepszym wyborem niż ryba morska – na przykład bałtycka, gdyż oceany nie są tak zanieczyszczone jak morza. 

Czy grozi Ci niedobór omega-3? Objawy  braku odpowiedniej ilości omega-3 w diecie widać zarówno gołym okiem, na skórze, która staje się sucha i może nawet pękać, jak i w samopoczuciu. Obniża się nasza odporność, możemy mieć podwyższone ilości cholesterolu i trójglicerydów, a przez to nasz układ krwionośny gorzej pracuje. 

Przy wyborze suplementów Omega-3 warto brać pod uwagę wskaźnik TOTOX, który informuje o jakości i świeżości oleju. Zgodnie z oficjalnymi zaleceniami EFSA, wskaźnik TOTOX powinien wynosić poniżej 25. W przypadku preparatu Omega-3 Forte Biowen, wskaźnik TOTOX wynosi 13,8.

Badanie na TOTOX

Omega 3 Forte Biowen – działanie suplementu:

W szkolnych, dawnych czasach, dzieciom podawano profilaktycznie tran. Może jesteś jeszcze z tych osób, które to pamiętają? Być może niezbyt miło wspominasz te chwile, z uwagi na jego niezbyt przyjemny smak? Z naszym suplementem diety Omega 3 Forte nie musisz obawiać się nieprzyjemnego smaku. Porcja naturalnego oleju rybiego została zamknięta w żelatynowej kapsułce, dzięki temu możesz wygodnie ją spożyć. I warto, bowiem olej rybi ma nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. 

Działanie kwasów Omega 3

Nienasycone kwasy tłuszczowe, do których należy omega-3, to substancje, które należy dostarczać swojemu organizmowi w odpowiednich ilościach z zewnątrz. Są absolutnie niezbędnym składnikiem każdej dobrze zbilansowanej diety. Ich korzystne działanie na układ sercowo-naczyniowy jest udowodnione wieloma badaniami. Kwasy omega-3 zawierają DHA i EPA, które nie tylko wspierają serce w prawidłowym funkcjonowaniu, ale pomagają również utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi. W obecnych czasach bardzo wiele osób cierpi na nadciśnienie, czego przyczyną jest m.in. styl życia. Warto zadbać o profilaktykę! Prawidłowo funkcjonujący układ sercowo-naczyniowy to lepsza wydajność, dobre samopoczucie, prawidłowa przemiana materii oraz dobrze odżywione komórki ciała. 

Działanie witaminy E (D-alfa-tokoferol)

D-alfa tokoferol to naturalna witamina E. Witamina E jest nazywana witaminą młodości. Wszystko z powodu swojego działania antyoksydacyjnego. Chroni ono w naturalny sposób produkt przed utlenianiem (działa jak naturalna substancja konserwująca), ale także nadaje mu dodatkowych właściwości dla naszego organizmu. Witamina E to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, dlatego świetnie sprawdza się jako dodatek do oleju rybiego. Niweluje działanie wolnych rodników, których nadmierna aktywność prowadzi do przedwczesnego starzenia się, a nawet chorób układu krwionośnego, takich jak miażdżyca. Prowadzone są liczne badania nad wpływem działania wolnych rodników, które wskazują, że mogą one mieć działanie kancerogenne

Omega 3 Forte Biowen – składniki

Olej rybi z sardeli peruwiańskiej standaryzowany na 75% kwasów omega 3, żelatyna wołowa, substancja wiążąca: glicerol, woda, witamina E (D-alfa tokoferol). 

omega-3 referencyjne wartości spożywcze tabelkaZalecane dzienne spożycie

Spożywaj 2 kapsułki dziennie, w trakcie posiłku. Nie przekraczaj dziennej porcji produktu.

Przeciwwskazania

Nie stosuj suplementu diety w przypadku: 

  • nietolerancji lub uczulenia na którykolwiek składnik.

Producent/ Podmiot odpowiedzialny:

Biodio Lab Sp. z o.o.

Ul. Choroszczańska 24

15-732 Białystok