Bestseller
cordyceps biowen
charakterystyka cordyceps biowen
właściwości cordycepsu

Ekstrakt z Cordyceps Sinensis (CS-4) kapsułki | 400 mg| 40% polisacharydów | 8% mannitolu | 0.2% adenozyny

66.90

● 400 mg cordycepsu ● 40% polisacharydów ● 8% mannitolu ● 0.2% adenozyny ● naturalne grzyby ● wege  kapsułki ● BioPerine  ● 90 dni stosowania

Kordyceps BIOWEN

  • ekstrakt powstaje z grzybni
  • 400 mg cordycepsu w 1 kapsułce
  • powstałe z naturalnych grzybów
  • zamknięty w wegańskich kapsułkach
Availability: Brak w magazynie Kategoria:

Dołącz do listy oczekujących, aby otrzymać wiadomość e-mail, gdy ten produkt będzie dostępny

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej (zobacz więcej)... Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną i smsową informacji handlowej zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawą Prawo telekomunikacyjne, od BIODIO Sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na przesyłanie newslettera(zobacz więcej)... Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez BIODIO Sp. z o.o. w celu otrzymywania drogą elektroniczną i smsową informacji handlowej oraz umożliwienia funkcjonowania bazy kontaktowej. Zgoda może zostać wycofana mailowo (rodo@hempking.eu).
Zapoznałam/em się z treścią Regulaminu i Polityki prywatności(zobacz więcej)... Zapoznałam/łem się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych znajdującymi się w polityce prywatności oraz regulaminie. Akceptuję regulamin i politykę.
Wyrażam zgodę na profilowanie (zobacz więcej)... Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez BIODIO Sp. z o.o., na potrzeby personalizacji komunikatów wysyłanych do Użytkowników, jako działań prowadzących do zwiększania efektywności działań marketingowych. Wiem, że zgoda może zostać wycofana mailowo (rodo@hempking.eu) oraz, że przysługuje mi prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Opis

Kordyceps chiński (maczużnik chiński, Cordyceps Sinensis)

Kordyceps chiński, znany też pod nazwą maczużnik chiński, to bardzo ciekawy grzyb witalny. Ekstrakt z kordycepsu zamknęliśmy w kapsułkach, które są wegańskie, by był jak najbardziej dostępny dla każdego, kto ma ochotę go spróbować. Kordyceps chiński to grzyb znany głównie z tego, że ma bardzo groteskowy sposób rozwoju. Rozwija się on bowiem na…larwach ćmy żyjącej na Wyżynie Tybetańskiej! Brzmi ciekawie? Poznaj go lepiej, czytając dalej! 

Składniki ekstraktu z kordycepsu chińskiego

Grzyby Cordyceps – Maczużnik chiński (Cordyceps sinensis) ekstrakt z grzybni standaryzowany na 40% polisacharydów, 8% mannitolu i 0,2% adenozyny [DER 25:1], inulina, BioPerine® ekstrakt z owoców pieprzu czarnego standaryzowany na 95% piperyny, otoczka kapsułki: hydroksypropylometyloceluloza. 

Kordyceps chiński – właściwości i zastosowanie

Maczużnik chiński jest znany głównie na Dalekim Wschodzie, zwłaszcza w tradycyjnej medycynie chińskiej. To tam możemy znaleźć zapiski na temat jego działania właśnie w zakresie tej tradycyjnej medycyny. Ekstrakt z kordycepsu – działanie w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej:

  • uzupełnia Yang nerek
  • wzmacnia Yin płuc
  • transformuje Tan śluz
  • uspokaja Shen ducha
  • wspiera obronną Qi

Istnieje również charakterystyka wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która mówi o tropiźmie różnych substancji. W tym wypadku tropizm wskazuje na płuca i nerki

Kordyceps chiński zastosowanie w tradycyjnej medycynie chińskiej ma dość rozległe. Maczużnik chiński właściwości zawdzięcza oczywiście swoim wyjątkowym substancjom czynnym.

Właściwości polisacharydów w Kordyceps Sinensis

Nasz produkt maczużnik chiński ekstrakt to 90 wegańskich kapsułek, w których znajdziesz standaryzowany ekstrakt z kordycepsu, który powstał z grzybni. Jego DER wynosi 25:1, a standaryzacje to 40% polisacharydów, 8% mannitolu oraz 0,2% adenozyny! Standaryzacja na polisacharydy jest niezwykle ważna w przypadku grzybów i jej optymalny poziom wynosi właśnie ok. 40%! Wtedy produkt jest najbardziej wartościowy. 

Mannitol – co to?

Mannitol to naturalny polisacharyd, alkohol wielowodorotlenowy. Występuje również w grzybach, posiada go zatem również ekstrakt z kordycepsu.

Działanie mannitolu

Mannitol jest często stosowany jako zdrowa alternatywa dla cukru i naturalny słodzik. Niestety do żywności dodawany jest głównie w formie syntetycznej, nie  naturalnej. W naszym produkcie maczużnik chiński ekstrakt znajdziesz wyłącznie jest naturalną postać. 

Mannitol – wskazania

Mannitol posiada niski indeks glikemiczny, zatem kordyceps chiński będzie wskazany zwłaszcza w przypadku diet zgodnych z niskim indeksem glikemicznym.

Mannitol – przeciwwskazania

Nie należy spożywać mannitolu w nadmiernych ilościach, ponieważ jak każda substancja spożyta w nadmiarze, może zaszkodzić – w tym wypadku możemy się spodziewać objawów ze strony układu pokarmowego.

Adenozyna – czym jest?

Adenozyna, którą zawiera ekstrakt z kordycepsu, jest nukleozydem purynowym. To również naturalna substancja, którą zawiera ekstrakt z kordycepsu. 

Działanie adenozyny

Adenozyna w bazie leków ma wskazane działanie przeciwarytmiczne i jest nazywana pośrednim antagonistą wapnia. 

Adenozyna – wskazania

Adenozynę w warunkach szpitalnych podaje się przy napadowym częstoskurczu nadkomorowym.

Adenozyna – przeciwwskazania

Jak w przypadku wszystkich suplementów, tak samo w przypadku ekstraktu z kordycepsu chińskiego, przed jego spożyciem w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków lub występowania chorób, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecane dzienne spożycie maczużnika chińskiego (kordyceps)

Dziennie zaleca się spożyć maksymalnie 1 kapsułkę kordycepsu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu.

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
M
Majeczka
Moje odkrycie!

Cordyceps sprawdził się u mnie w regeneracji organizmu po ciężkiej infekcji. Duży plus za szklane opakowanie less waste!